Heb je paranormale ervaringen, ben je helderziend of heldervoelend, heb je een BDE gehad?
Spirituele, paranormale en bovennatuurlijke ervaringen – zoals helderziendheid, heldervoelendheid, BDE bijna dood ervaringen, ontmoetingen met tweelingziel – kunnen diepgaand en verwarrend zijn. Mensen die dergelijke ervaringen hebben, voelen zich vaak anders en weten niet hoe ze deze een plek moeten geven in hun leven. Het kan lastig zijn om erover te praten, vooral als de omgeving sceptisch of afwijzend reageert. Dit kan leiden tot gevoelens van eenzaamheid. Ook kan twijfel en onzekerheid over de eigen perceptie spelen.
Herken je dit?
- Je vraagt je af wat je moet met je spirituele ervaringen.
- De paranormale ervaring heeft veel impact op je, je worstelt met emoties en je leven leiden.
- Je voelt je alleen en anders door deze ervaringen (of al langer).
- Je durft er niet over te praten met mensen om je heen.
- Mensen om je heen reageren onprettig of begrijpen je niet als je erover praat.
- Je hebt last van de energieën van anderen.
Ik help mensen o.a. met:
- Omgaan met hun spirituele / paranormale ervaringen.
- De impact ervan en emoties verwerken.
- Omgaan met onbegrip vanuit de omgeving.
- Ervaringen met overledenen en entiteiten
- Omgaan met hoogsensitiviteit en paranormale waarnemingen
- Verwerking van zielstrauma en trauma uit vorige levens
- Begeleiding na bijna-doodervaringen (BDE’s)
- Spirituele ‘coming-out’ en nieuwe zingeving.
- Omgaan met helderziendheid en/of heldervoelendheid.
- Betekenis geven aan deze ervaringen en ze een plaats geven in het leven.
Door gerichte begeleiding kunnen mensen leren hoe ze hun bewustzijn en gevoeligheid integreren en als kracht inzetten, in plaats van als last. Spiritualiteit kan een manier zijn om in contact te komen met een diepere laag van bewustzijn en betekenis. Met de juiste ondersteuning kunnen deze ervaringen worden geïntegreerd in het dagelijks leven, zodat ze bijdragen aan je persoonlijke groei en welzijn.
Mijn eigen spirituele ervaringen
Voor zover ik er bewuste herinneringen aan heb, heb ik vanaf 2009 spirituele ervaringen in de vorm van cosmische openbaringen. Later kwamen daar ook ervaringen bij waarin ik een aanwezigheid voelde (en rook), of aanvoelde dat iets ging gebeuren. Dit gebeurde altijd spontaan, ik was nooit op zoek naar bijzondere ervaringen. Deze kant van mijzelf onder ogen zien is een heel proces geweest. Mijn ervaringen waren helder en er was op die momenten geen twijfel dat ze echt waren. Maar het was toch moeilijk te bevatten dat dit echt gebeurde, dus schoof ik het steeds terzijde. Ik ben atheïstisch opgegroeid en mijn ouders vonden al snel iets zweverig. Tel daar mijn wetenschappelijke achtergrond bij op en je snapt dat ik hier niet zomaar voor open stond.
Het kantelpunt
Tot het moment waarop mijn overleden vader mij bezocht. Ik was alleen thuis en ineens voelde ik heel sterk dat mijn vader energetisch tevoorschijn kwam uit een andere dimensie en vlak daarna rook ik hem ook heel sterk. Ik was zijn geur helemaal vergeten en was perplex. Ik vroeg hem iets te zeggen, maar dat gebeurde niet. Even later was hij alweer weg. Dit was zo intens dat ik er niet omheen kom. En met terugwerkende kracht ook niet om eerdere ervaringen. Het was eigenlijk vreemd dat dit niet eerder was gebeurd.
Wat volgde was een emotioneel proces. Ik was bang dat ik het mis had, dat mijn brein het op een of andere manier zelf produceerde. En het geijkte beeld van de wereld, wie wij zijn, leven en dood, tijd en ruimte raakte ik kwijt. Dat was nogal wat. Daarnaast vond ik het sociaal ingewikkeld. Ik was bang wat mensen over mij zouden denken als ik erover zou vertellen.
Dit hoort bij mij
Er waren een paar dingen die mij hielpen. In die tijd raakte ik bevriend met Marianne. Ik kende haar van de opleiding Psychosociale therapie en we volgden daarna samen de opleiding Lichaamsgerichte traumatherapie. Tijdens die laatste opleiding was het alsof er bij haar iets openbrak waardoor zij van alles ging ervaren. Bovennatuurlijke ervaringen. Doordat ik er met haar over kon praten, hielp mij om voor mijzelf en deze ervaringen. te gaan staan. Tegelijkertijd kreeg ik spontaan een eerste cliënt die worstelde met haar paranormale ervaringen. Hoewel ik zelf nog worstelde, vond ik alles wat zij vertelde normaal en kon ik haar helpen. o.a. met een trauma uit een vorig leven en het omgaan met mensen uit haar omgeving.
Ik volgde daarnaast al jaren een yoga opleiding, voor mijzelf, niet om docent te worden. De yogafilosofie is gebaseerd op ervaringen van ‘verlichte’ yogi’s en zij kregen tijdens meditaties cosmische inzichten die overeen komen met mijn ervaringen. Al gingen die van hun veel verder. Nu ik eindelijk stilstond bij al mijn ervaringen kwam ik tot deze conclusie en begon ik de yogafilosofie ook serieuzer te nemen.
Coaching bij spirituele ervaringen
Door mijn eigen proces wilde ik ook mensen gaan helpen die worstelen met hun spirituele ervaringen. En dan wel vanuit de gedegen therapiemethoden die ik al beheerste, aangevuld met meer spirituele methoden zoals intuïtief werken en opstellingen. Voor mijzelf betekent spiritualiteit leven vanuit universele liefde en wijsheid, in overgave. Dat betekent niet dat ik alles maar goed vind en geen regie neem. Het betekent wel toewijding aan deze thema’s en een dagelijkse beoefening om in contact te komen met het hogere in mijzelf en het universum.
Hier lees je meer over mij, mijn professionele ervaring en mijn opleidingen
Hier lees je wat ik zie als spiritualiteit.